2018. április 23., hétfő

Excel tipp: Home és Ctrl+Home




Excel tipp: Home és Ctrl+Home

A mai excel tipp a Home és Ctrl+Home

Egy olyan táblázatban, ahol nagyon sok sor és oszlop van, nem mindegy hogyan, milyen gyorsan tudunk a táblázat elejére jutni. A sok görgetést kihagyva egy egyszerű CTRL+Home kombinációval a legelső sor, legelső cellájába az A1 cellába ugorhatunk.

Abban az esetben, amikor abban a sorban szeretnénk maradni, amelyikben éppen az adatokkal foglalkozunk, de a sor elejére vissza kell menni, elég a HOME gomb lenyomása a sok, nyilakkal lépkedés helyett.

Próbáld ki és meglátod, hogy mennyire egyszerű a sorokat, oszlopokat átugorva a kezdő helyre ugrani.

Ha alkalmazod a munkád során, hamar megtanulod és olyan gyorsan tudsz mozogni a táblázatban, amilyen gyorsan csak szeretnél. Amennyiben nagyon nagy táblázatot használsz, kifejezetten ajánlott ezeket begyakorolni és használni, mert megkönnyíti a munkád.



Ha nem akarsz ilyenekkel bajlódni, nézz szét a szolgáltatásaim között és szervezd ki a feladatot.
Látogass el a Facebook oldalamra és kövesd a további bejegyzéseimet.
alivaoffice@gmail.com



2018. április 13., péntek

Ctrl+*




Ctrl+*

Excel tippekkel szeretnék kedveskedni azoknak a felhasználóknak, akik nem napi szinten használják a táblázatkezelő szoftvert.

Sokan azért nem szeretik, mert nem tudják, hogy mennyi lehetőség rejlik benne. Bonyolult műveleteket lehet egyszerű billentyű kombinációkkal végrehajtani, ami megkönnyíti a használatot főleg akkor, ha végeláthatatlan nagy adathalmazról van szó. A következő néhány bejegyzésemben a leghasznosabbakat fogom bemutatni.



Elsőnek az egyik kedvencem:

Ctrl +*

Használatát akkor látom hasznosnak, amikor egy táblázatot ki szeretnék jelölni a kezdő sor első oszloptól, az utolsó sor utolsó oszlopig. Ehhez a tartomány bármelyik pontján állhatsz.




Ez a kombináció nem alkalmas olyan táblázatra, amikor egy üres oszlop vagy sor megtöri a folytonosságot. Erre a legalkalmasabb a:

Ctrl+Shift+End


Próbáld ki, hamar megszereted és nem kell az egérrel hosszú sorokat oszlopokat kijelölnöd.
A következő alkalommal egy hasonló egyszerű megoldással jövök.

Ha nem szeretnél ilyenekkel bajlódni, de mégis szükség van táblázatokra, gondold át, esetleg valaki más elvégezhetné a feladatokat.


Nézz szét a szolgáltatásaim között, látogass el a Facebook oldalamra és kövesd a további bejegyzéseimet.
alivaoffice@gmail.com

2018. április 4., szerda


Láthatatlan a munkád eredménye?

Dolgozol reggeltől estig, hétköznap és hétvégén? A pénzed jön-megy és év végén számolsz, hogy is teljesítettél. Hova ment el a pénzed? Miért nincs látszatja? Nem is vettél szinte semmit, mégsem maradt? Vagy évről évre nyereséges vagy, minden évben elégedetten nézel magadra, hogy ezt is megcsináltam. Ugye milyen jó lenne grafikonon is látni, hogyan nőtt a vállalkozásod?

Ez nagyon egyszerű. 

Az adatok birtokában Excelben nagyon szépen lehet olyan grafikonokat készíteni, amelyben látszódnak a korábbi évek bevételei, kiadásai, nyereség és még nagyon sok minden. Nagyon sokféle megközelítésből lehet számot vetni az évnek.

  • Mennyivel növekedett a vállalkozás?
  • Hány százalék a kintlevőség?
  • Melyik hónap volt gyenge vagy erős?
  • Átlagosan mennyi volt a kiadás/bevétel havonta, évente?


Ahelyett, hogy számológéppel, esetleg papíron (igen ismerek olyat, aki most is papíron számol) számolnál, néhány kattintással egy látványos grafikonon láthatod hogyan teljesítettél. A te kritériumodnak megfelelően lehet a számokkal játszani, attól függ, mire vagy kíváncsi.

Magánszemélyként nekem a havi gázfogyasztás grafikon a kedvencem. Egy-egy hónapban, amikor azt látom, hogy hűűűha mennyi gáz fogyott, megnézem a korábbi évek adatait és megnyugszom, hogy nem is olyan kirívó eset.

Neked is tudok készíteni egy ilyen diagramot!

Következő bejegyzéseimben Excel tippeket olvashatsz.

Nézz szét a szolgáltatásaim között, látogass el a Facebook oldalamra és kövesd a további bejegyzéseimet.
alivaoffice@gmail.com